Peatoetaja
Kõik postitused
16. October 2018

20-kordne ultratriatlon alade lõikes numbrites

23. septembrist 12. oktoobrini korraldasin endale Fuerteventura rasketes tingimustes 20-kordse ultratriatloni päevases formaadis. See tähendab, et 20 järjestikkusel päeval sai iga päev ujutud 3,8 km, sõidetud rattaga 180 km ning lõpuks joostud maraton. Kokku 76 km vees, 3600 km rattal ja 844 km joostes. Kõige selle läbimiseks kulus mul aega 238:52:34, mis ühtlasi tähistab selle ala uut maailma tippmarki. Eelmine rekord sai ületatud 13,5 tunniga.

Selle katsumuse muutis eriti keeruliseks tõsiasi, et iga päev tuli mul 180 km jooksul rattaga võtta 2300 tõusumeetrit. See tähendab, et 20 päeva jooksul tuli mul rattaga ületada viie Mount Everesti kõrguse jagu mägesid. Ülaltoodud fotolt saad aimu, milline nägi välja mu rattaraja profiil. Rattasõidu muutis keeruliseks ka veel keerulised tuuleolud, mis on Fuerteventura saarele omane.

Foto: Jakob Meier

Pärast rattasõitu ootas mind ees 42.2 km jooksu väga palavates oludes. Nimelt rattasõidu lõpuks saavutas kuumus haripunkti ning see tähendas, et esimene pool maratoni tuli joosta 30 ja enam kraadises kuumuses. Jooksutrass oli tõusude- ja languste rohke. Maratoni kohta kogunes tõusumeetreid 434, mis tähendab, et 20 päeva jooksul tuli mul ületada ühe Mount Everesti kõrgune mägi. Kõik 20 maratoni õnnestus mul joosta alla 4 tunni.

Foto: Jakob Meier

Alltoodud tabelist saad näha, kui palju aega mul iga päev vees, rattal, joostes ja vahetusalades kulus.
Kui olen koju tagasi jõudnud ja saanud analüüsid ära teha, siis kirjutan sulle juba kõigest detailsemalt.