60 täispikka triatlonit 60 järjestikuse päevaga (Fuerteventura 2021)


60-kordne ultratriatlon: 60 järjestikust päeva x (3,8 km ujumist + 180 km rattasõitu + 42.2 km jooksu).


Koht ja toimumise aeg: 5. oktoober - 3. detsember 2021, Kanaari saared (Fuerteventura).


Katsumuse trass - iga päev läbisin ühte ja sama trassi. Selle mõte oli saada hiljem andmeid (pulsid, kiirused, tõusumeetrid, ujumise, rattasõidu-, jooksu- ning finišeerimise ajad) omavahel võrrelda.


  • Ujumine - 76 x 50 meetrit basseinis. Ujumine algas 1.-26. päeval iga päev kell 7.30 ning pärast kellakeeramist altes 27. päevast iga päev kell 7.20. Kõige viimasel päeval 7.00.

Foto: Jakob Meier

  • Ratas - üks 180 km ring Fuerteventura saarel avatud liikluses. Rattasõidu tegid raskeks Fuerteventura mägine profiil. Garmini kella kohaselt võtsin ma iga päev 1779 tõusumeetrit. Rattasõitu kõige rohkem mõjutanud tegur oli aga Fuerteventura saarele omane tugev tuul. 60 päeva jooksul kogunes tõusumeetreid kokku 106 740. Neljateistkümnendal päeval oli mul kokkupõrge autoga, mistõttu ratas sai kahjustada ning vajas väljavahetamist. Avarii tulemusena jäid mul luud ja kondid küll terveks, kuid sain korralkud haavad, mis paranesid kaua ja mis mõjutasid mu une kvaliteeti.
Foto: Jakob Meier
Ratta- ja jooksutrass.

  • Jooks - maratonijooksu algus jäi keskpäeva, mil kuumus oli haripunktis. Jooks toimus 4.39 km ringil, mida läbisin 9.6 korda. 42.2 km kohta kogunes iga päev tõusumeetreid 292.
Foto: Jakob Meier

Tulemus: 60 täispika triatloni läbimiseks kulus mul aega kokku 657:40:09 (kiireim aeg maailmas). Tulemusi vaata siit.

Foto: Jakob Meier

Meeskond - selle katsumuse edukas ärategemine oli võimalik tänu mu saatemeeskonnale. 60 päeva jooksul abistas mind 41 inimest, kes igapäevaselt hoolitsesid selle eest, et ma saaksin keskenduda sportimisele. Meeskonna ülesandeks oli varustuse komplekteerimine ja valmis panemine, basseinipikkuste lugemine, sportimise ajal söögi, joogi, riiete ja muu vajaliku varustuse andmine, autoga rattarajal ning rattaga jooksurajal mu saatmine, ajavõtt jne. Samuti katsumuse kajastamine sotsiaalmeedias, et Eestis olevad kaasaelajad oleksid kursis, kuidas mul läheb ja mis põnevat rajal ja raja ääres parasjagu toimub.

Katsumuse eelarve: 123 000 eurot (hõlmab endas ka koostööpartneritelt saadud varustust ja teenuseid)

Videoklipp (autor Tair Timmi)

Loe lähemalt: